Sn. Ziyaretçi Hoşgeldiniz Firma Girişi | Kayıt Ol

Baz İstasyonlarından Akü Çalan Hırsız Yakalandı

SAKARYA, Bolu ve İstanbul'dan GSM baz istasyonlarından 140 akü çalan 30 yaşındaki Ahmet Güneş jandarmanın operasyonu ile yakalandı.
Baz İstasyonlarından Akü Çalan Hırsız Yakalandı

SAKARYA, Bolu ve İstanbul'dan GSM baz istasyonlarından 140 akü çalan 30 yaşındaki Ahmet Güneş jandarmanın operasyonu ile yakalandı. Ahmet Güneş'in üzerine fosforlu yelek giyerek kendisine görevli süsü verdiği belirlendi.

Pamukova'da, GSM şirketlerine ait 3 baz istasyonundan 50 akünün çalınması üzerine Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri araştırmada bulundu. Güvenlik kameralarını inceleyen jandarma, hırsızlık olaylarının gerçekleştiği gün 34 plakalı bir otomobili tespit etti. İstanbul'dan kiralanan aracın GPS kayıtlarından hırsızlık günlerinde Pamukova'ya geldiği doğrulanırken, aracı kiralayan kişinin Ahmet Güneş olduğu belirlendi. Ayrıca, fosforlu yelek giyerek kendisine görevli süsü veren Ahmet Güneş'in Pamukova'daki bir baz istasyonunu soyarken kameralara yakalandığı görüldü.

Pamukova jandarması, Ahmet Güneş'in yakalanması için İstanbul Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile çalışma başlattı. Gaziosmanpaşa'da bir kahvede otururken jandarma ve polisi görünce kaçan Ahmet Güneş, kovalamacanın ardından yakalandı.

Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince gözaltına alınan Ahmet Güneş'in, Sakarya'da bulunan baz istasyonlarından 92, Bolu'dan 14, İstanbul'dan 34 olmak üzere 140 akü çaldığı belirlendi. Adliyeye sevk edilen Ahmet Güneş tutuklandı.

- Pamukovasakarya

En Çok Okunan Haberler
Videolu Haberler
Fotoğraf Galerisi Olan Haberler